Нова декоративна настилка преобрази пространството около зала „Гиганти“ в Софийския зоопарк Посетителите на ОП „Зоологическа градина – София“
„Нова декоративна настилка преобрази пространството около зала „Гиганти“ в Софийския зоопарк Посетителите на ОП „Зоологическа градина – София“ вече могат да се разходят по изцяло обновеното пространство около външните заграждения на зала „Гиганти“, където е изградена нова декоративна настилка на Semmelrock с площ от близо 1000 кв. м.
Настилката е реализирана с дарение от Винербергер България на стойност
20 000 евро, а разходите по нейното полагане са осигурени от Софийския зоопарк. Проектът съчетава функционалност и естетика, като в декоративните павета са интегрирани художествени изображения на едни от най-емблематичните обитатели на залата – слона, носорога и хипопотама.
Така пространството се превръща не само в по-комфортна и безопасна зона за посетителите, но и в атрактивен елемент от преживяването в зоопарка.
Реализацията е пример за успешно партньорство между бизнеса и обществените институции, при което корпоративната социална отговорност намира реален израз в създаването на по-качествена, достъпна и привлекателна градска среда. Подобни инициативи показват как чрез съвместни усилия могат да се постигнат устойчиви резултати с дългосрочна полза за гражданите и гостите на столицата.
Обновената зона около зала „Гиганти“ допринася за още по-доброто преживяване на хилядите посетители, които всяка година избират Софийския зоопарк за място за среща с природата, образование и семейни разходки.“





